נהיגה בשכרות - החוק מחמיר עם נהג חדש ונהג צעיר

נהיגה בשכרות- החוק מחמיר עם נהג חדש ונהג צעיר

החוק קובע כי נהג שריכוז האלכוהול בגופו הינו 240 מיקרוגרם על פי בדיקת ינשוף ייחשב כמי שנהג בשכרות.

 

בפועל, לאחר פסק דין תקדימי בנושא, נקבע כי המשטרה תחל להגיש כתבי אישום במקרים בהם שיעור האלכוהול בגופו של הנהג הינו 290 מיקרוגרם ומעלה.

 

החוק מאפשר לשוטר ליטול מנהג דגימת דם, וזאת רק במקרה שבו יש חשד סביר כי הנהג אשר עצר שיכור. במקרה זה נהג אשר בדמו נמצאו 50 מיליגרם של אלכוהול ב- 100 מיליליטר דם ומעלה ייחשב נוהג בשכרות.

בעבירה של נהיגה בשכרות החוק קובע עונש מינימום של פסילה מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה למשך שנתיים. למעשה כל עוד כתב האישום לא מתוקן גם אם בית המשפט מתרשם כי מדובר במקרה חריג ובאדם נורמטיבי לחלוטין אשר יש מקום להתחשב בו ולהקל עליו בעונש, אין לו סמכות לסטות מעונש המינימום באופן משמעותי.

לצד זאת, כאשר מדובר בנהג חדש או בנהג צעיר החוק קובע כי כתב אישום יוגש גם כאשר כמות האלכוהול בגופו של הנהג מינימאלית.

 

ויובהר, נהג חדש- הינו נהג שטרם חלפו שנתיים מיום קבלת רישיונו, נהג צעיר- הינו נהג שטרם מלאו לו 24 שנים.

החוק מחמיר עם נהג חדש או צעיר וקובע כי כאשר מדובר בנהג חדש או צעיר, יוגש כתב אישום אם בבדיקת ינשוף- כל כמות העולה על 50 מיקרוגרם בליטר אויר נשוף, או לפי בדיקת דם- בריכוז העולה על 10 מיליגרם אלכוהול בכל 10 מיליליטר של דם.

המשמעות הינה שבמקרה של נהג חדש או צעיר גם כמות מינימאלית ביותר של אלכוהול אסורה.

מטרת החוק, למנוע מנהגים שאינם מנוסים, בעלי וותק נהיגה קצר, לעלות על הכביש לאחר ששתו אלכוהול בכל כמות שהיא.

מעבר לכך חשוב לדעת כי נהג חדש או צעיר אשר הוגש נגדו כתב אישום בגין נהיגה בשכרות ובית המשפט הרשיע אותו בסופו של יום, וגזר עליו פסילת רישיון,

בבואו לחדש את רישיון הנהיגה שלו לאחר שסיים לרצות את עונש הפסילה, יהיה עליו לעמוד בשנית במבחן עיוני, במבחן מעשי וכן לעבור מבחן במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

אם נתפסת נוהג בשכרות, ראוי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום התעבורה, אשר יודע לקרוא בצורה מקצועית את ראיות התביעה בעניינך. עורך דין מקצועי בתחום התעבורה יכול לערער את מהימנות הבדיקה, מיומנות מפעיל הינשוף ותקינות מכשיר הינשוף, באופן אשר יגרום לתביעה ליסוג מכתב האישום או להגיע להסדר טיעון, לחלופין עורך דין מקצועי יכול לגרום לבית המשפט להשתכנע, בהליך הוכחות, שיש מקום לזכות אותך מאשמה.

 

עו"ד לירון לוי בעלת ניסיון רב בייצוג נהגים חדשים/ צעירים בעבירות שימוש בסמים/ אלכוהול.

אז, אם אתה נהג חדש ונתפסת חייג עכשיו ואל תבזבז זמן לשיחת ייעוץ ללא התחייבות חינם!  054-365-5568

בוא/י להתייעצות חינם עכשיו

עו״ד לירון לוי

ליווי נאשמים וחשודים בדיני תעבורה

מספר טלפון:

054-365-5568

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2020 Liron Levi adv.